Habsburští orli v Mladé Boleslavi

HABORLI_01(Česko 2015) Nejnovější publikace z nakladatelství Ceskycestovatel.cz HABSBURŠTÍ ORLI 1. má ze sebou křest i autogramiádu autora. A to navzdory nevyzpytatelnému počasí, které redakci ještě cestou do Boleslavi provázelo hustou průtrží mračen. Stylové prostředí jí poskytlo Letecké muzeum Metoděje Vlacha v Mladé Boleslavi, a ještě stylovější kulisu létajícího exponát muzea v podobě parádní repliky stíhačky z 1. světové války Fokker D.VIII.

HABORLI_02Křtu knihy asistovala i hosteska ve stylovém tričku

Mraky a občasné přeháňky zprvu mnoho nadějí na letovou ukázku krásné mašinky nedávaly, a proto i první snímky objektivem slavného leteckého fotografa Václava Jukla vznikly nejprve uvnitř expozice. Nicméně když si dalo počasí přece jen říct, objevil se slavný hornoplošník na letištní ploše a zakrátko už dal naplno vyniknout efektním průletům nad hlavami diváků.

HABORLI_03Jeden podpis pro čtenáře a chvilka nad korekturou 2. dílu „Orlů“

Návštěvníci muzea si tak tentokrát mohli odnést hned dvojnásobný zážitek: knihu s podpisem mladého talentovaného autora a atmosféru vzdušných soubojů z let 1914-1918, kterou přiblížil zmíněný eroplán. Autor s nakladatelem navíc nezaháleli ani v Boleslavi, a když se naskytla příležitost, ladili ještě poslední detaily druhého dílu HABSBURSKÝCH ORLŮ, na jehož výtisky se mohou čtenáři těšit už během podzimu.

HABORLI_04Fokker D.VIII

Text © -CC-

Foto © V. Jukl

Komentáře nejsou povoleny.