Motorest Münster

Moto Munster_01Jsou trasy, kde o motorest takřka nezavadíte a když už, tak vám pustí žilou (tedy portmonkou), že se nestačíte divit, aniž by přitom nabídli odpovídající luxus (dálniční štreka Praha – Rozvadiv budiž dostatečně odstrašujícím příkladem). Na druhou stranu existují cesty, lemované motoristickými osvěžovnami takřka v každé vesnici. V tomto směru si naopak zaslouží hvězdičku komunikace E442 mezi Hradcem Králové a Litomyšlí. Zde také u křižovatky v obci Jaroslav najdete motorest Münster. Navzdory německy znějícímu názvu vás obslouží česky, nám se věnovala sympatická servírka Jiřinka.

Moto Munster_02Vnější dojem:

Zvenčí tedy nic moc. Nebít poměrně výrazného nápisu, snadno byste objekt přehlédli. Upoutávky pár set metrů před podnikem při hlavní silnici by určitě neškodily (ale možná jsou zde už zavedení na stálé štamgasty). Uvnitř však podnik zdobí útulná atmosféra a čistota (bílé ubrusy opravdu „svítí“). Spíše než vzhled tuctového motorestu připomíná klasickou venkovskou hospůdku s výčepem a rustikální výzdobou, kde se však minimálně v poledne nekouří. Slabinou je nevelké parkoviště (či spíše parkovišťátko), navíc v bezprostřední blízkosti křižovatky (pro zájemce o občerstvení přijíždějící od Litomyšle dost nepraktické).

Moto Munster_03Jídelní menu:

Na venkovskou hospůdku relativně minimum hotovek (pouze tři), který však vévodí zvěřinový gulášek. My ochutnali vydatnou přesnídávkovou česnečku s opečeným chlebem, šunkou, sýrem a ještě trochou zeleniny. Možná si řeknete, že všeho moc škodí, ale nic z toho nepřebíjelo hlavní chuť  a polévku můžeme klidně doporučit. Stejně tak jako předkrmovou topinku s drůbežím masem a taktéž se sýrem.

Nápojové menu:

Vyhovující nabídka, snad jen nealko pivo by sneslo větší výběr.

Personál:

Příjemný, pohotový, chcete-li si počíst v menu, nespěchá na vás, ale všímá si, kdy už si chcete objednat.

Sociální zázemí:

Zpravidla největší slabina podobných menších podniků. V tomto případě naopak příjemné překvapení. Přestože se toalety nacházejí až na konci potemnělé chodby (a ještě za rohem), na první pohled je vidět, že je můžete použít bez nejmenších obav. Čisté, s pákovým umyvadlem a zásobou papírových ručníků na jedno použití.

Cenové rozpětí:

Vydatná česnečka česnečka 20 Kč, topinka 38 Kč, hotovka kančí za 82 Kč, nealko birell 20 kč.

H O D N O C E N Í   -CC-:   Motorest Münster

VZHLED(vnější dojem, útulnost, čistota)

Čistá a útulná hospůdka, uvnitř příjemnější dojem než zvenčí

***

JÍDELNÍ MENU(kvalita, speciality)

Minutky jako jinde, navíc zvěřinové hotovky

***

NÁPOJOVÉ MENU(alko, nealko, šíře a kvalita)

Jakožto motorest by mohl mít širší nabídku nealko-piva

****

PERSONÁL
(rychlost a kvalita obsluhy)

Pohotový a vstřícný

****

SOCIÁLNÍ ZÁZEMÍ(toalety)

Čisté a udržované jako ze škatulky

 

****

Návštěva zařízení: 5.10.2010

Komentáře nejsou povoleny.