Restaurant SERVITEN STÜBERL

Vídeň se za časů císařství hojně inspirovala Francií a Paříží, takže není divu, když na vás z mnohých zákoutí metropole na Dunaji, dýchne cosi pařížské uvolněnosti a radosti ze života. Devátý vídeňský okrsek mezi Dunajem a Lichtenštejnskou zahradou takové pocity nabízí hojnou měrou. Malebné uličky s obchůdky s čerstvým pečivem, čokoládou nebo květinami a rodinné restauranty přímo vybízejí k návštěvě a ochutnávce. Inspiraci sladkou Francii ostaně připomíná i název uličky Servitek D’Orsay, kde se nachází jednak klášter servitů a také nevelký, ale útulný restaurant Serviten Stüberl.

Restaurant Serviten Stüberl

Vnější dojem:

Pečlivě udržovaný dům s restaurantem v přízemní rohové části se zahradním posezením. Uvnitř je poněkud těsno, ale jinak vše v duchu nefalšované vídeňské přívětivosti a elegance.

Jídelní menu:

Jednoduché na jeden jediný list, ale se zárukou prvotřídní kvality. Výběr ze dvou – pravých vídeňských – hovězích polévek a dále z lehčích pokrmů a minutek. Že v jednoduchosti spočívá genialita, svědčí mimo jiné i skutečnost, že v restaurantu se nebojí nabízet takové pochutiny jako restované knedlíky s vajíčkem a salátem nebo vepřová játra s brambory a petrželkou. Jinak ovšem nabídce vévodí například vepřové medailonky na zeleném pepři s kroketami a nebo hovězí guláš s knedlíkem a volským okem.

Vepřové medailonky na zeleném pepři s kroketami

 Nápojové menu:

V podnicích jako tento neexistuje, že by vás v patřičné cenové relaci nedokázali uspokojit. Snad jen zarytí milovníci českého chmelového moku budou muset vzít zavděk tím rakouským.

Personál:

Příjemný, ochotný. Už ve dveřích se vám věnuje někdo z personálu, aby vám nabídl co nejpříjemnější posezení podle vašeho vkusu a přání a dohlédl, abyste byli ke vší spokojenosti obslouženi.

Hovězí guláš s knedlíkem a volským okem

Sociální zázemí:

Jako ze škatulky.

Cenové rozpětí:

Polévky od 3,10 €, vepřová játra za 8,40 €, hovězí guláš s knedlíkem a volským okem za 11,90 €, medailonky na zeleném pepři s kroketami za 13,90 € a nebo vepřová kapsa podle servitů plněná houbami, slaninou, cibulí a papričkami rovněž za 13,90 €.

H O D N O C E N Í  :   Restaurant SERVITEN STÜBERL

VZHLED

(vnější dojem, útulnost, čistota)

Menší, ale elegantní restaurant v klidné vídeňské čtvrti

****

JÍDELNÍ MENU

(kvalita, speciality)

Žádný sáhodlouhý seznam, ale kvalitní pokrmy v prvotřídní úpravě

****

NÁPOJOVÉ MENU

(alko, nealko, šíře a kvalita)

Rakouské pivo Zwettler plus vynikající víno a široký výběr nealka

****

PERSONÁL
(rychlost a kvalita obsluhy)

Naprosto profesionální

****

SOCIÁLNÍ ZÁZEMÍ

(toalety)

Naprosto bez výhrad

 

****

Návštěva zařízení: 14.10.2010

Komentáře nejsou povoleny.