Restaurant Terezka

Terez_01Pokud vás toulky po Slezsku zavedou až do okresního města Bruntál a vy budete hledat, kde doplnit tekutiny a kalorie, na náměstí Míru v centru města stojí půvabný starý dům s novou fasádou a v prvním patře restaurant Terezka (přízemí je vyhrazeno – poněkud nepochopitelně – casinu).

1) Objekt působí sympaticky zvenčí i zevnitř, kde zařízení a výzdoba restaurace upomíná na slavnou rodačku, která zde spatřila světlo světa – někdejší vídeňskou herečku a zpěvačku Terezu Kronesovou. Zařízení interiéru, jehož stěny zdobí keramické masky ve stylu „art theatro“, navozuje spíše dojmem kavárny, ale přitom cenově se jedná o klasickou „trojku“.

Terezka_022) Zatímco vzhled jídelního lístku by si zasloužil – obzvlášť v kontrastu s originální výtvarnou výzdobou interiéru – trochu reprezentativnější grafickou úpravu, jeho obsah je až překvapivě pestrý a přitom jasný, bez zbytečně matoucích exotických názvů. Snad s výjimkou „Krakonošova aszu“ a „těftěl v rajské omáčce“.

V nabídce jídel jinak dominuje „česká klasika“ s širokou volbou příloh. Výběr jídel však poskytuje možnosti i dietně orientovaným strávníkům, méně je toho pro vegetariány. A také „rybí“ nabídka by mohla být pestřejší. Zahrnout smažené rybí filé s bramborovým salátem mezi „nabídku dne“ je vysloveně úlet.

Přestože porce jsou uváděny jako stogramové, rozhodně se nemusíte obávat, že byste si po vyhládlém výletu do Jeseníků a okolí museli dávat dvojitou porci. A pokud budete mít štěstí jako já a kápnete, že se v denní nabídce objeví zvěřina, neváhejte. Srnčí gulášek sice obsahoval i kosti, ale jinak byl jedna báseň… (za čtyři hvězdičky)

3) A naprosto špičkovou kvalitu má v „Terezce“ točený prazdroj (pět hvězdiček).

4) Sociální zázemí je vzorové, jeho použití je stejně příjemné jako celý restaurant.

Cenové rozpětí: tři druhy polévek à 20,- Kč, nejlevnější sekaná s bramborem nebo smažené filé (58,-), nejdražší vídeňská roštěná s hranolky (89,-) nebo jalapeňo papričky plněné sýrem (90,-). Výjimkou je biftek za 122,-.

H O D N O C E N Í   -CC-:   Restaurant „Terezka“

VZHLED(vnější dojem, útulnost, čistota)

příjemné posezení

****

JÍDELNÍ MENU(kvalita, speciality)

restaurační klasika

***

NÁPOJOVÉ MENU(alko, nealko, šíře a kvalita)

pivo má říz a víno správnou teplotu

****

PERSONÁL
(rychlost a kvalita obsluhy)

pohotový a vstřícný

****

SOCIÁLNÍ ZÁZEMÍ(toalety)

jako ze škatulky 

 

****

Komentáře nejsou povoleny.